Asha Sharma má i po více než 100 dnech v roli CEO Xbox stále rozporuplný názor na exkluzivitu konzolí

Asha sharma ma i po vice nez 100 dnech v roli ceo xbox stale 1780664453012

Nově jmenovaná CEO Xbox, Asha Sharma, má za sebou více než 100 dní ve své nové roli. Nedávno se na Bloomberg Tech Live opět vyjádřila k postoji společnosti k exkluzivním hrám a k tomu, zda je tento přístup vůbec udržitelný, když je Microsoft také jedním z největších třetích stran na trhu.

Její odpovědi bohužel nenabízejí mnoho jasnosti, jelikož postoj Xboxu zůstává víceméně nezměněn. Sharma si je vědoma, že platformy „potřebují“ exkluzivní obsah, ale opakovaně zdůrazňuje, že úspěšní vydavatelé musí oslovit hráče kdekoliv to je možné.

„Myslím, že to je těžké téma,“ řekla Sharma, když se jí zeptali na budoucnost exkluzivity. „Podívejte, jsme druhý největší vydavatel na světě a abychom byli skvělým vydavatelem, musíte mít své hry, které osloví široké publikum.“

„Zároveň se čím dál tím více stáváme platformou,“ dodala ve stejné odpovědi. „Abychom byli platformou, musíme mít exkluzivní obsah, a proto to pečlivě zkoumáme.“

Asha Sharma má i po více než 100 dnech v roli CEO Xbox stále rozporuplný názor na exkluzivitu konzolí - Gamzy
Image credit: Bloomberg Live

Sharma následně opětovně zdůraznila to, co mnozí považují za postoje Xboxu dlouhodobě: „Myslím, že k jednotlivým titulům musíme přistupovat velmi uvážlivě, zvažovat, jak o tom chceme přemýšlet, a učit se z podobných případů v oboru. A to je to, co děláme,“ vysvětlila.

Od doby, kdy převzala vedení herní divize Microsoftu, sdílela svou touhu vrátit se k brandu Xbox. To vedlo k některým širším závazkům vůči hardwaru Xbox, ale také naznačilo možné změny postoje Xboxu k exkluzivitě.

Jako součást diskuze o exkluzivitách Sharma uvedla, že ohledně sporů týkajících se log konkurenčních platforem v rámci Xbox livestreamů a přejmenování Microsoft Gaming na Xbox (omlouváme se, XBOX), zatím nebylo učiněno žádné konkrétní rozhodnutí. Hry, které již byly oznámeny pro PS5, nebyly zrušeny pro Sony konzoli a není téměř žádné známé, že by neohlášené tituly od prvotřídních studií měly být omezeny pouze na Xbox a PC v budoucnosti.

Ve skutečnosti bylo jediným rozhodnutím, které Sharma učinila a které mělo hmatatelný dopad, snížení ceny Xbox Game Passu, i když to bylo učiněno na úkor vyřazení Call of Duty ze služby.

Fable trailer screenshot showing female character looking disgruntled
Image credit: Microsoft

Jedním zajímavým odhalením během rozhovoru na Bloomberg Tech Live bylo, že cílem Microsoftu s Xboxem, podle Sharmy, není dosáhnout standardního cíle ziskovosti 30 procent, který má Microsoft pro své softwarové divize.

„Můj mandát není 30 procent ziskovost,“ řekla Sharma. „Nejedná se o marže podnikatelského softwaru. Naším cílem je být největší herní a zábavní společností, a to je to, co chceme dělat.“

Těch 30 procent je zajímavé, protože bylo uvedeno v nedávné zprávě jako hlavní důvod, proč Xbox agresivně propouští zaměstnance a snaží se prozkoumávat další příjmové toky prostřednictvím publikování svých her na konkurenčních platformách. Ačkoliv 30 procent nebylo oficiálně potvrzeno, je zábavné, že Sharma to výslovně zmínila jako mandát, který pro Xbox nemá.

Zdroj článku a fotografií: Eurogamer.net