Je těžké uvěřit, že byly doby, kdy Resident Evil vypadal, jako by byl na pokraji zániku. Na místo toho tato dlouholetá série survival hororu stále sílí, s novými tituly, které navazují na starší příběhy, a Capcom se nyní chystá na remake Code: Veronica. Ten přinese změny v příběhu, aby lépe zapadl do širšího vyprávění, které se za posledních 26 let od prvního vydání dramaticky rozrostlo.
Podle producenta Resident Evil Veronica Yoshiakiho Hirabayashiho jsou plány na úpravy příběhu zřejmé. Během nedávného Q&A na Summer Game Fest to přiznal a dodal, že vývojový tým, který stál za vysoce hodnocenými remaky Resident Evil 2 a 4, chápe, že Code: Veronica „zaujímá místo na úrovni hlavních číslovaných titulů“.
Když se ho zeptali, zda tým plánuje nějaké úpravy příběhu, aby posílil spojení Resident Evil Veronica s širším narativem série, Hirabayashi odpověděl kladně. Zdůraznil, že zatímco Capcom vyvíjel remaky Resident Evil 2, 3 a 4, série pokračovala s novějšími tituly, jako jsou Resident Evil 7, Village a Requiem. Proto se nejnovější remake snaží upravit příběh původního Code: Veronica tak, aby hráči „mohli jasně vnímat tato spojení jako soudržný celek“.
Dále Hirabayashi prozradil, že trailer k Resident Evil Veronica byl vlastně malým „trikem“ z Capcomovy strany, který měl „vytvořit překvapení pro všechny“. Tým se rozhodl představit remake z pohledu první osoby, aby nebylo hned jasné, z jakého úhlu pohledu to je. Po závěrečné, diváky potěšující scéně s Claire Redfield však Capcom potvrdil, že Resident Evil Veronica se odehraje z tradičního pohledu třetí osoby.
Hirabayashi také přinesl vysvětlení proč se Capcom nakonec rozhodl zbavit slova „Code“ z názvu původního Resident Evil – Code: Veronica. Můžeme očekávat spoustu dalších informací v době, kdy se blíží vydání Resident Evil Veronica na PS5, Xbox Series X/S, Switch 2 a PC příští rok.
