Microsoft zvažuje restrukturalizaci Xboxu jako samostatné dceřiné společnosti a urychlení vydávání first-party her

Microsoft zvazuje restrukturalizaci xboxu jako samostatne dc 1781388057608

Podle nového reportu se Microsoft zabývá možností „oddělení“ Xboxu jako samostatné společnosti.

Tyto nové informace – zveřejněné The Information a sdílené stránkou Windows Central – naznačují, že Microsoft „neodmítá“ nejen reorganizaci Xboxu, ale i možnost převést ho na „zcela vlastněnou dceřinou společnost“ nebo vytvoření „společného podniku s dalšími partnery“.

Podívejte se na gameplay trailer Halo: Campaign Evolved.
" rel="noopener" target="_blank">Sledovat na YouTube

Zdroj uvádí, že Microsoft „nemá žádné bezprostřední plány na restrukturalizaci“, ale přiznává, že „tyto možnosti se zvažují“, pokud by to „udělalo Xbox úspěšnějším podnikem“.

Ve stejném reportu se rovněž naznačuje, že „Xbox bude rychleji vyvíjet nové hry z oblíbených franšíz, které vlastní“, včetně vlastních duševních vlastnictví, jako jsou Halo, Fallout a The Elder Scrolls. Domníváme se, že poslední dva tituly jsou „zvláštními oblastmi zájmu“ nové generální ředitelky Asha Sharma, která zvažuje „výdaje na špičkové hry v nadcházejícím účetním roce“.

Nedávné zprávy také přinesly spekulace, že Xbox údajně snižuje rozpočty a připravuje se na propuštění „významného“ počtu zaměstnanců, jako součást nové „resetace“ značky Xbox, kterou Sharma plánuje udržet Gears of War: E-Day jako konzolovou exkluzivitu, aby pomohla Xboxu získat zpět svou základnu hráčů.

Předpokládá se, že první z těchto propouštění přijdou v červenci, brzy po skončení účetního roku společnosti. Podle zdrojů z Bloombergu také Xbox plánuje významné škrty v marketingových rozpočtech, poté, co Sharma veřejně mluvila o finančních výzvách, kterým Xbox čelí, a přiznala, že se nenachází „v zdravé situaci“.

Zdroj článku a fotografií: Eurogamer.net