CD Projekt Red přiznává, že „navždy ztratil víru“ některých fanoušků po Cyberpunk 2077

Cd projekt red priznava ze navzdy ztratil viru nekterych fan 1782079243427

Vývojář The Witcher 4, CD Projekt Red, se domnívá, že ještě nedokončil svůj „plný proces odpuštění“ po katastrofálním vydání své akční adventury z otevřeného světa, Cyberpunk 2077, v roce 2020.

Vydání této hry bylo tak nezdarové, že CD Projekt zvažoval právní kroky od investorů pro „materiálně klamavé informace“ a Sony začala vracet peníze nespokojeným hráčům na PS4, a to i nad rámec obvyklého limitu dvou hodin hraní, než hru zcela stáhla z prodeje krátce po jejím vydání.

Nyní, v rozhovoru pro newsletter Edge’s Knowledge, společný CEO Michał Nowakowski přiznal, že pro studio to byl „srdcervoucí“ čas, vzhledem k tomu, že jeho reputace byla jeho „největším aktivem“.

The Witcher 4 – Official Cinematic Reveal Trailer | The Game Awards 2024
" rel="noopener" target="_blank">Watch on YouTube

„Nejsme si jisti, zda jsme prošli plným procesem odpuštění,“ přiznal Nowakowski. „Jsem přesvědčen, že jsme navždy ztratili víru některých lidí, a to je spravedlivé. Ale doufám, že se nám podaří to napravit – pokud ne s The Witcher 4, tak s čímkoli, co přijde dál.

„Zůstali jsme s ostřílenými veterány, vůdci, kteří byli schopni nést jiný typ výzvy na svých bedrech,“ dodal. „Naším snem je vyrábět více her, i když nikdy nechceme být studiem, které každý rok vydává velkou hru.“

Nowakowského komentáře pokračovaly: „Může se to stát, ale to není náš cíl. Máme hrubý desetiletý plán, ale cílem není zaplavit herní trh hrami od CDPR. Chceme prostě tvořit opravdu skvělé hry a nechceme mít spoustu IP. Neplánujeme takto růst.“

Od té doby tým tvrdě pracoval na tom, aby hru zlepšil tak, že měsíc po vydání svého DLC Phantom Liberty 95 procent z více než 7000 recenzí bylo pozitivních, což jeden z ředitelů hry Paweł Sasko tvrdil, že „vždy věřil“, ale „nikdy si nemyslel, že to opravdu uvidí“.

Zdroj článku a fotografií: Eurogamer.net