Vývojář The Witcher 4, CD Projekt Red, se domnívá, že ještě nedokončil svůj „plný proces odpuštění“ po katastrofálním vydání své akční adventury z otevřeného světa, Cyberpunk 2077, v roce 2020.
Vydání této hry bylo tak nezdarové, že CD Projekt zvažoval právní kroky od investorů pro „materiálně klamavé informace“ a Sony začala vracet peníze nespokojeným hráčům na PS4, a to i nad rámec obvyklého limitu dvou hodin hraní, než hru zcela stáhla z prodeje krátce po jejím vydání.
Nyní, v rozhovoru pro newsletter Edge’s Knowledge, společný CEO Michał Nowakowski přiznal, že pro studio to byl „srdcervoucí“ čas, vzhledem k tomu, že jeho reputace byla jeho „největším aktivem“.
„Nejsme si jisti, zda jsme prošli plným procesem odpuštění,“ přiznal Nowakowski. „Jsem přesvědčen, že jsme navždy ztratili víru některých lidí, a to je spravedlivé. Ale doufám, že se nám podaří to napravit – pokud ne s The Witcher 4, tak s čímkoli, co přijde dál.
„Zůstali jsme s ostřílenými veterány, vůdci, kteří byli schopni nést jiný typ výzvy na svých bedrech,“ dodal. „Naším snem je vyrábět více her, i když nikdy nechceme být studiem, které každý rok vydává velkou hru.“
Nowakowského komentáře pokračovaly: „Může se to stát, ale to není náš cíl. Máme hrubý desetiletý plán, ale cílem není zaplavit herní trh hrami od CDPR. Chceme prostě tvořit opravdu skvělé hry a nechceme mít spoustu IP. Neplánujeme takto růst.“
Od té doby tým tvrdě pracoval na tom, aby hru zlepšil tak, že měsíc po vydání svého DLC Phantom Liberty 95 procent z více než 7000 recenzí bylo pozitivních, což jeden z ředitelů hry Paweł Sasko tvrdil, že „vždy věřil“, ale „nikdy si nemyslel, že to opravdu uvidí“.
