Jak jsme společně sledovali konec Destiny 2 s jeho poslední aktualizací, někteří fanoušci viní za zánik hry Sony, protože se domnívají, že společnost nechtěla nadále investovat do tohoto sci-fi loot shooteru. Podle bývalé komunitní manažerky Bungie, Liany Ruppert, je ale situace složitější a vývojář Bungie měl potíže daleko předtím, než se Sony chopila otěží.
Ruppert ">tuto informaci sdílela na X, když reagovala na tvrzení, že je Sony plně zodpovědná za zánik Destiny 2.
„Nebyla to ale Sony, tenhle boj začal před příchodem Sony,“ napsala Ruppert, a později dodala: „Bungie byla pod červenou linií ještě před akvizicí od Sony. Kdyby nebyla akvizována právě v tu chvíli, studio bylo velmi blízko k zavření, aspoň pokud jde o Destiny. Byla to akvizice v nouzi.“
Myšlenka, že Bungie má potíže s udržením Destiny 2 naživu, rozhodně není nová, i po akvizici Sony $3,6 miliardy v roce 2022, která byla některými vnímána jako záchranný kruh. Stačí se podívat na vícero kol propouštění zaměstnanců a různé rozhodnutí studia ohledně monetizace a plánu vydávání rozšíření v průběhu let, abychom usoudili, že s jejich strategií bylo něco v nepořádku.
Skutečnost problémů Bungie byla odkryta letos na jaře, když Sony oznámila, že v jejím nejnovějším finančním roce utrpěla ztrátu ve výši 765 milionů dolarů, což bylo podle ní důsledkem slabého výkonu extraction shooteru Marathon spolu se zápasy Destiny 2.
Od té doby Bungie potvrdilo svůj závazek k Maratonu, což frustruje hráče Destiny 2, kteří věří, že podpora staršího titulu by měla pokračovat. Někteří poukázali na počty hráčů obou her jako důvod, proč by Sony a Bungie měly nadále investovat do Destiny 2, obzvlášť po spuštění aktualizace Monument of Triumph, která způsobila nárůst počtu hráčů na úrovně, které jsme neviděli roky, zatímco Marathon klesal na nové dno.
Ale čísla nevyprávějí celou příběh a jen Bungie a Sony znají skutečný důvod svých nedávných rozhodnutí. Ať už je pravda jakákoli, možná se nikdy nedozvíme celou situaci.
