Sony a Bungie propouští „většinu“ týmu Destiny 2 a část zaměstnanců z Marathonu

Sony a bungie propousti vetsinu tymu destiny 2 a cast zamest 1782403256225

Bungie a Sony oznámily, že propouštějí další vlnu zaměstnanců po vydání poslední aktualizace Destiny 2.

Ve veřejném prohlášení na sociálních sítích Bungie označilo tyto škrty jako „snížení počtu pracovníků v rámci reorganizace“. Počet postižených zaměstnanců a budoucnost společnosti zůstávají v době psaní této zprávy nejasné.

Zde je poslední trailer k Destiny 2, oslavující jeho poslední aktualizaci.
" rel="noopener" target="_blank">Sledujte na YouTube

„Jako vedoucí Bungie, minulí i současní, si uvědomujeme, že Destiny 2 za posledních několik let nesplnilo očekávání. Po poslední obsahové aktualizaci Destiny 2 a vzhledem k tomu, že naše budoucí projekty jsou stále v rané fázi, jsme bohužel nemohli pokračovat ve stejném počtu zaměstnanců,“ uvedli v prohlášení.

„Uvědomujeme si, že toto rozhodnutí má zásadní dopad na zasažené osoby, jejich rodiny, přátele a spolupracovníky. Ačkoliv jsou tyto změny nezbytné pro posílení studia nyní a v budoucnu, to nezmenšuje obtížnost tohoto okamžiku ani dopad na dotčené jednotlivce.“

„Později s vámi sdílíme více informací o naší budoucnosti, ale dnešek není tím dnem.“

Generální ředitel Sony Interactive Entertainment Herman Hurst také vydal prohlášení, které odhalilo, že tyto propouštění zahrnují „většinu“ týmu Destiny 2, stejně jako některé vývojáře z Marathonu a podporu Sony Interactive Entertainment, kteří pracovali s Bungie.

Hurst také napsal, že toto rozhodnutí přišlo po „rozsáhlých diskuzích a pečlivém zvážení“. Dále zdůraznil, že – přestože došlo k škrty v týmu pro vývoj – Marathon zůstává „důležitou součástí našeho portfolia“.

Poslední léta života Destiny 2 byla poznamenána řadou předchozích propouštění týmu Destiny 2 a širšími kontroverzemi. V polovině roku 2024 firma propustila 220 zaměstnanců – což představovalo zhruba 17 procent její pracovní síly. O rok dříve Bungie propustila přibližně 100 zaměstnanců, což generální ředitel Pete Parsons označil za „smutný den“. Během devíti měsíců mezi těmito škrty firma propustila přibližně čtvrtinu své celkové pracovní síly.

Tato zpráva přichází po tom, co Destiny 2 mělo svou poslední aktualizaci – obrovský úspěch, který postupně ztratil svou hráčskou základnu po výše zmíněných propouštěních. Tato závěrečná aktualizace sloužila jako rozloučení s hrou, které ukázalo hráčům, jak skončila cesta mnoha klíčových postav, a také naznačilo budoucí zápletky. To vedlo k obrovskému návratu hráčů, kteří se vrátili, aby hru rozloučili.

Co budoucnost chystá pro Bungie, zůstává nejasné, zejména když Marathon pokračuje ve svém druhém ročním období. Eurogamer přeje hodně štěstí zaměstnancům, kterých se tyto propouštění týkají.

Zdroj článku a fotografií: Eurogamer.net